Aktuality

20.08.2019 Celý článek

POZVÁNKA: Na rovinu o duševním zdraví

Potýká se někdo z vašich blízkých s psychotickým onemocněním?


Vzdělávac…

22.07.2019 Celý článek

TĚLO V POHYBU A WORKSHOP REHABILITAČNÍCH DÍLEN

Ve středu 19. 6. 2019 se konala akce Tělo v pohybu. Pacienti si mohli přijít vyzkoušet sportovní aktivity oddělení…

POD PLATANEM FEST

Všechny zveme na jedinečný kulturní minifestival Pod platanem FEST, který se uskuteční ve čtvrtek 12. září v areálu Psychiatrické nemocnice Opava.

 

Festival, který organizuje Psychiatrická nemocnice Opava a jehož partnerem je Statutární město Opava, vzniká s cílem propojit svět psychiatrické nemocnice se světem za jeho zdmi a ve společně stráveném čase si užít jeden den plný hudby, literatury a divadla. Čeká na Vás poutavý kulturní program situovaný do malebného prostředí areálu PNO, doplněný o řadu neméně zajímavých doprovodných akcí. Těšit se můžete na přední interprety moravskoslezského kraje. Je pro vás připraveno literární pásmo, v němž Tomáš Jirman, herec činohry Národního divadla moravskoslezského v Ostravě představí řadu textů plných životní inspirace a humoru. Dále na Vás čeká vystoupení Romana Haroka a Evy Zbrožkové, sólistů souboru opereta/muzikál Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, kteří Vás jistě potěší známými muzikálovými a operetními písněmi. Určitě nepropásněte ani recitál ostravského baviče a muzikanta Jiřího Krhuta s názvem Jiří Krhut „Jen tak“. Závěrečným bodem programu pak bude koncert ostravské kapely Banda dell caffe a jejich společné vystoupení s Davidem Stypkou, který přislíbil také autogramiádu! Přesné časy začátků jednotlivých představení se můžete dozvědět v přiloženém plakátu celé akce.

 

V průběhu dne pak budou v rámci festivalu probíhat další doprovodné programy, mimo jiné workshopy a představení rehabilitačního a dětského oddělení PNO, den otevřených dveří stacionáře PNO a mnoho dalšího. Samozřejmostí bude občerstvení, dostupné v areálu PNO.

A proč právě název „Pod platanem FEST“? Platan je totiž výraznou a okouzlující přírodní dominantou celého areálu, v němž bude akce probíhat. Zároveň vyjadřuje spojení s přírodou a očišťujícími silami, které dnes každý z nás v uspěchaném životě tolik potřebuje. Věříme, že také náš festival poskytne všem návštěvníkům spoustu momentů takového zpomalení a možnost prožití inspirativního dne v klidném prostředí. Na závěr dodejme, že festival vzniká ve spolupráci s 62. ročníkem festivalu Bezručova Opava, který letos nese název Umění a svoboda.

 

Těšíme se na Vás, určitě ve čtvrtek 12. září přijďte,

bude to stát za to!